Napíšte nám svoju otázku a odpovieme vám hneď ako budeme môcť. 

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

Lektori

blanka krhlová

maya novakova

blanka krhlova

BLANKA KRHLOVÁ

blanka sa venuje kraniosakrálnej terapii už 10 rokov. prvý krát absolvovala výcvik v roku 2008 v bratislave pod vedením nijesha ulricha hesseho z USA. blanka vyskúšala rozličné smery – silvovu metódu, reiki, prácu s kyvadlom, bylinkami,
éterickými olejmi, jogu, rodinné konštelácie aj kineziológiu a meditácie rozličného druhu. keď sa ale stretla s kranio-sakrálnou terapiou, pochopila, že je to spôsob, ktorému sa chce naplno venovať. pomáha jej objavovať príčiny trápení.
blanka odišla zo zamestnania, naučila sa veľa o strave počas práce v predajni zdravej výživy. dnes sa venuje už len joge a kraniosakrálnej terapii, počas ktorej využíva všetky skúsenosti a znalosti získané z kurzov a hlavne vlastného života.
“ani neviem ako, stala sa zo mňa „linka dôvery“ pre mnohých, s ktorými som sa stretla.”

kraniosakrálna terapia
je regeneračná a relaxačná metóda, ktorá jemnou manipuláciou odstraňuje napätie
v centrálnej nervovej sústave a prináša úľavu a uzdravenie telu a mysli. na telesnej úrovni
pomáha uvoľňovať napätie a stuhnutie fascií. pomáha zbaviť sa nielen pohybových ale i mnohých somatických zdravotných
problémov aj dávneho pôvodu. podľa kraniosakrálnej terapie, fyzickému prejavu ochorenia predchádza dlhodobá disharmónia na jemnohmotnej úrovni. výsledkom terapie je zlepšenie vnútorného prostredia, uvoľnenie centrálneho nervového systému, podpora imunitného systému a hlbokému uvoľneniu.

ako terapia prebieha
kránioakrálny terapeut kladie dôraz na vysokú pozornosť a jemnosť v prístupe ku klientovi.
terapia sa robí na masérskom stole, počas ktorej ste oblečení. počas 60min vás bude terapeutka “masírovať” dotykmi. pri práci sa jemne dotýka ”masíruje” od nôh po hlavu. naciťovaním pulzácie mozgovo-miešnej
tekutiny terapeut cíti miesta, kde sú tkanivá stuhnuté a uvoľňuje ich.

 

Daniela Dvorská

maya novakova

DANIELA DVORSKÁ

magistra fyzioterapie s láskou k tancu a freedivingu

Daniela má 5 ročnú prax fyzioterapeutky na neurologickej klinike, tiež získala skúsenosti aj na ostatných oddeleniach :: chirurgii a traumatológii, geriatrii, psychiatrii, internom oddelení. Nakoniec prešla zo štátnej do súkromnej ambulancie so zameraním na ortopédiu a športovú traumatológiu. Aktuálne na voľnej nohe v Plejs :)

Špecializuje sa na diagnostiku, prevenciu a terapiu funkčných pohybových porúch pohybového aparátu (odstránanie svalových dysbalancií, úpravu pohybových stereotypov, ovplyvňovanie kĺbnych blokád) pomáha upravovať dýchacie zlozvyky. Inšpiráciou pre ňu sú Eva Janíková a profesor Kolář s konceptom Dynamickej Neuromuskulárnej stabilizácie.

Vo voľnom čase sa Daniela venuje súčasnému tancu, kde experimentuje s pohybovým vyjadrovaním emócií a tiež praktizuje Astanga jogu, ktorá v nej rozvíja silu, pružnosť a dynamiku pohybu a mentálnu rovnováhu. V poslednej dobe začala objavovať nový svet pod hladinou s pomocou potápania na nádych - Freediving.

“Dýchanie a prvý nádych je naším prvým autonómnym činom po narodení a sprevádza nás celým životom. Dýchanie dokáže meniť celkové fungovanie nášho tela.” Daniela

Metodiky ktoré Daniela používa ::

  • Diagnostika a terapia funkčných pohybových porúch - Eva Janíková
  • Dynamická Neuromuskulárna stabilizácia - prof. Pavel Kolář ( časti A, B, C )
  • Kinezio Taping
  • Foam Rolling
  • SM system
  • Mobilizácie

maya nováková

maya novakova

MAYA NOVAKOVA

“ snažím sa zaradiť do života hlavne jedno odporúčanie od bhante sujivu SPOMALIŤ “...neponáhľať sa, zorganizovať si život tak, aby čo najlepšie prispieval k rozvoju bdelej pozornosti”

lektorka mindfulness kurzov s láskou k meditácii vipassana a yin yoge. maya vedie vipassana meditačné skupiny a meditačné ústrania a mindfulness kurzy v centre Plejs, ktorý založila v roku 2015.

YIN YOGA
maya sa naučila yin yogu na bali v roku 2014 a dodnes si ňou uľahčuje fungovanie v bežnom dni a tiež pomáha druhým jogovým lektorom zoznámiť sa s touto prekrásnou pomalou formou jogy. vytvorila prepojenie medzi yin yogou a fyzioterapiou spolu s danielou dvorskou a ďalej tieto skúsenosti zdieľajú aj pre odbornú verejnosť (jogový lektori, fyzioterapeuti)

MINDFULNESS
základom pre mindfulness je pre mayu dlhoročná meditačná prax od roku 2007. v roku 2016 maya otvorila prvý mindfulness kurz spolu s honzom honzíkom v bratislave a následne realizovala už 12 týchto kurzov. od roku 2018 je v procese certifikácie MBSR lektorov (nemecko)

VIPASSANA
maya sa meditácii vipassana venuje od roku 2007 a snaží sa ju preniesť z meditačného vankúša do každodenného života. od roku 2010 sa niekoľkokrát ročne zúčastňuje meditačných ústraní (13 dňové samotky, 14 dňové meditačné ústrania pod vedením, 2 mesačné ústrania na srílanke/slovensku) inšpiráciou pre ňu sú meditační učitelia (bhante Sujiva, Sayadaw U Tejaniya, Pemasiri Thera,Jindra Vaňková, Dassana) od roku 2012 vedie meditačné skupiny a meditačné ústrania. pomáha organizovať prednášky s meditačnými učiteľmi na Slovensku v spolupráci s budhistickou neziskovou organizáciou Sati Slovensko. jej meditačnými supervízormi sú meditačný učiteľ dassana a jindra vaňková.

na svojej ceste si vyskúšala aj korporátny svet ako konzultantka v agentúrach, v nadnárodných korporáciách
na pozíciách vzdelávanie manažérov. ukončila aj vzdelanie v koučingu (geštalt koučing,1 rok) a psychoterapii (satiterapia,3 roky). veľmi uchvátená psychiatriou počas štúdia sociálnej práce (mgr) a žurnalistikou počas štúdia na ekonomickej (ing)


2018 - 2019 :: MBSR teacher training :: berlin (institut fur achtsamkeit)
2018 :: myofascial release (65hod RYT) :: berlin (jo phee)
2017 :: 2 mesačné meditačné ústranie :: sri lanka/slovensko
2014 :: yin yoga (200hod RYT) :: bali (jo phee)
2014 :: hatha joga (150h) :: slovensko (akadémia power joga slovensko, václav krejčík)
2012 - 2013 :: výcvikový kurz koučingu (84 h) :: praha (gestalessence)
2012 :: školiaci a výcvikový kurz GPOP (16 h) :: bratislava (hogrefe- testcentrum)
2011 :: non violent commucation (16h) :: bratislava (eva rambala)
2010 :: 2 mesačné meditačné ústranie :: srilanka
2008 - 2011 :: výcviková komunita v psychoterapii :: brno ( atelier satiterapie)
2007 :: focusing :: telesne zakotvené prežívanie (20h) :: brno ( atelier satiterapie)
2007 - 2012 :: vysoká škola univerzita komenského :: sociálna práca so špecializáciou psychiatria (magistra)
2001 - 2016 :: vysoká škola ekonomická univerzita :: ekonomická teória a žurnalistika so špecializáciou neziskové organizácie (inžinierka)
 

pali remiáš

maya novakova

PALI REMIAŠ

s láskou ku japonskej a zenovej poézii a naplno očarený vipassanou
palo sa jóge začal venovať v roku 2012 konkrétne hatha jóge a power jóge, neskôr v 2014 natrafil na yin yogu, ktorej prepadol a pravidelne (1x týždenne) navštevuje hodiny yin yogy. prešiel aj interným vzdelávaním yin od certifikovanej lektorky yin mayi novákovej.
palo začal okolo roku 2000 zenovými meditáciami a záujem o východné filozofie a kultúru ho priviedol k japonskému šermu iai do (cesta tasenia meča) ako sám hovorí “venoval som sa mu 6 rokov, ale pre časopriestorové okolnosti dosiahol nula danov :D ” Okrem ostrenia shinkenu (japonského meča) začal pravidelne ostriť myseľ a dotiahol to nielen na niekoľkodňové meditačné ústranie ale prax mindfulness zavádza do každodenného života.
vo voľnom čase si rád šomre do mikrofónu ako “lyrik” a potlesk mu nič nerobí :D