Napíšte nám svoju otázku a odpovieme vám hneď ako budeme môcť. 

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

Lektori

Dalibor Nedelka

maya novakova

Dalibor final.jpg

DALIBOR NEDELKA

s láskou k masážam Shiatsu a meditácii

Dalibor sa dostal ku Shiatsu masážam po prvýkrátV novembri 2016, kedy absolvoval 4-dňový základný kurz v masérskej škole Zamas vo Vrútkach (35 hod). Cesta Shiatsu ho zláka a ihneď si vyhľadal možnosť ďaľšieho štúdia masáže so Zunou Vesan Kozánkovou v centre Surya v Moravskom Lieskovom (88hod) a ďalšie na jeseň 2017 (15hod) Už po prvom základnom kurze začal s vlastnou praxou. Z počiatku oslovoval okruh rodiny a známych, čo mu umožnilo “nevypadnúť” z cviku, rozširovať si vnímavosť a prehlbovať si citlivosť. Neskôr začali prichádzať aj klienti na odporúčanie.
Okrem Shiatu sa venuje aj Vipassane, s ktorou začal v roku 2014 a realizoval 10 dňový intenzívny meditačný zásed.
Stavia hlavne na svojej domácej praxi v režime niekoľkých hodín týždenne. V ideálnom prípade je to aspoň hodina denne.

“Som presvedčený, že meditácia a duchovná práca sú súčasťou Shiatsu praxe” Dalibor. Vo voľnom čase si Dalibor sadne do meditácie, vyjde si do prírody alebo len tak posedáva pri čaji, koláči alebo čokoláde.

Masáže robí Dalibor za dánu, tj. sami sa rozhodnete koľko za masáž zaplatíte. Je to vo vašich rukách a o vašej spokojnosti. Ceny takejto masáže sa na trhu pohybujú okolo 40- 50 eur.
 

kristínka vendegh

maya novakova

Kristinka.jpg

KRISTINKA VENDEGH

certifikovaná lektorka yin yogy s láskou k meditácii

Kristínka sa dlhodobo zaujímala o zdravý životný štýl a tento záujem ju priviedol k meditácii a ku joge ešte na gymnáziu. Kristínka síce vyštudovala psychológiu, ale cesta ju viedla k joge ďalej. V roku 2012 si spravila lektorský kurz Hatha jogy (Yoga Alliance, RYT 200) a v roku 2015 lektorský kurz Yin/Yang Yoga a Mindfulness Meditation so Sarah Powers. Tento kurz mal veľký vplyv na jej hodiny jógy. Učí yin yogu, ako aj yin/yang. Rok učila jogu vo Fitnessclub - Heimlich a potom sa stala maminou, dnes už má dieťatko 15 mesiacov :) v Plejs vedie kurz yin yoga mettá a otvorenú hodinu yin yogy mettá.


" Celý deň by som vedela tráviť v kuchyni varením a pečením zdravých jedál a čítaním kníh :)" Kristina

Daniela Dvorská

maya novakova

DANIELA DVORSKÁ

magistra fyzioterapie s láskou k tancu a freedivingu

Daniela má 5 ročnú prax fyzioterapeutky na neurologickej klinike, tiež získala skúsenosti aj na ostatných oddeleniach :: chirurgii a traumatológii, geriatrii, psychiatrii, internom oddelení. Nakoniec prešla zo štátnej do súkromnej ambulancie so zameraním na ortopédiu a športovú traumatológiu. Aktuálne na voľnej nohe v Plejs :)

Špecializuje sa na diagnostiku, prevenciu a terapiu funkčných pohybových porúch pohybového aparátu (odstránanie svalových dysbalancií, úpravu pohybových stereotypov, ovplyvňovanie kĺbnych blokád) pomáha upravovať dýchacie zlozvyky. Inšpiráciou pre ňu sú Eva Janíková a profesor Kolář s konceptom Dynamickej Neuromuskulárnej stabilizácie.

Vo voľnom čase sa Daniela venuje súčasnému tancu, kde experimentuje s pohybovým vyjadrovaním emócií a tiež praktizuje Astanga jogu, ktorá v nej rozvíja silu, pružnosť a dynamiku pohybu a mentálnu rovnováhu. V poslednej dobe začala objavovať nový svet pod hladinou s pomocou potápania na nádych - Freediving.

“Dýchanie a prvý nádych je naším prvým autonómnym činom po narodení a sprevádza nás celým životom. Dýchanie dokáže meniť celkové fungovanie nášho tela.” Daniela

Metodiky ktoré Daniela používa ::

  • Diagnostika a terapia funkčných pohybových porúch - Eva Janíková
  • Dynamická Neuromuskulárna stabilizácia - prof. Pavel Kolář ( časti A, B, C )
  • Kinezio Taping
  • Foam Rolling
  • SM system
  • Mobilizácie

maya nováková

maya novakova

MAYA NOVAKOVA

“ snažím sa zaradiť do života hlavne jedno odporúčanie od bhante sujivu SPOMALIŤ “...neponáhľať sa, zorganizovať si život tak, aby čo najlepšie prispieval k rozvoju bdelej pozornosti”

lektorka mindfulness kurzov s láskou k meditácii vipassana a yin yoge. maya vedie vipassana meditačné skupiny a meditačné ústrania a mindfulness kurzy v centre Plejs, ktorý založila v roku 2015.

YIN YOGA
maya sa naučila yin yogu na bali v roku 2014 a dodnes si ňou uľahčuje fungovanie v bežnom dni a tiež pomáha druhým jogovým lektorom zoznámiť sa s touto prekrásnou pomalou formou jogy. vytvorila prepojenie medzi yin yogou a fyzioterapiou spolu s danielou dvorskou a ďalej tieto skúsenosti zdieľajú aj pre odbornú verejnosť (jogový lektori, fyzioterapeuti)

MINDFULNESS
základom pre mindfulness je pre mayu dlhoročná meditačná prax od roku 2007. v roku 2016 maya otvorila prvý mindfulness kurz spolu s honzom honzíkom v bratislave a následne realizovala už 12 týchto kurzov. od roku 2018 je v procese certifikácie MBSR lektorov (nemecko)

VIPASSANA
maya sa meditácii vipassana venuje od roku 2007 a snaží sa ju preniesť z meditačného vankúša do každodenného života. od roku 2010 sa niekoľkokrát ročne zúčastňuje meditačných ústraní (13 dňové samotky, 14 dňové meditačné ústrania pod vedením, 2 mesačné ústrania na srílanke/slovensku) inšpiráciou pre ňu sú meditační učitelia (bhante Sujiva, Sayadaw U Tejaniya, Pemasiri Thera,Jindra Vaňková, Dassana) od roku 2012 vedie meditačné skupiny a meditačné ústrania. pomáha organizovať prednášky s meditačnými učiteľmi na Slovensku v spolupráci s budhistickou neziskovou organizáciou Sati Slovensko. jej meditačnými supervízormi sú meditačný učiteľ dassana a jindra vaňková.

na svojej ceste si vyskúšala aj korporátny svet ako konzultantka v agentúrach, v nadnárodných korporáciách
na pozíciách vzdelávanie manažérov. ukončila aj vzdelanie v koučingu (geštalt koučing,1 rok) a psychoterapii (satiterapia,3 roky). veľmi uchvátená psychiatriou počas štúdia sociálnej práce (mgr) a žurnalistikou počas štúdia na ekonomickej (ing)


2018 - 2019 :: MBSR teacher training :: berlin (institut fur achtsamkeit)
2018 :: myofascial release (65hod RYT) :: berlin (jo phee)
2017 :: 2 mesačné meditačné ústranie :: sri lanka/slovensko
2014 :: yin yoga (200hod RYT) :: bali (jo phee)
2014 :: hatha joga (150h) :: slovensko (akadémia power joga slovensko, václav krejčík)
2012 - 2013 :: výcvikový kurz koučingu (84 h) :: praha (gestalessence)
2012 :: školiaci a výcvikový kurz GPOP (16 h) :: bratislava (hogrefe- testcentrum)
2011 :: non violent commucation (16h) :: bratislava (eva rambala)
2010 :: 2 mesačné meditačné ústranie :: srilanka
2008 - 2011 :: výcviková komunita v psychoterapii :: brno ( atelier satiterapie)
2007 :: focusing :: telesne zakotvené prežívanie (20h) :: brno ( atelier satiterapie)
2007 - 2012 :: vysoká škola univerzita komenského :: sociálna práca so špecializáciou psychiatria (magistra)
2001 - 2016 :: vysoká škola ekonomická univerzita :: ekonomická teória a žurnalistika so špecializáciou neziskové organizácie (inžinierka)
 

marty kujan

maya novakova

MARTY KUJAN

sa k používaniu Nenásilnej Komunikácie v každodennom živote dostal cez prax tibetského budhizmu, s ktorou začal v roku 2009 pod vedením domácich a zahraničných učiteľov. V Taliansku ukončil vzdelávací program "Mediate your life" a absolvoval viac ako 200 hodín tréningov pod vedením autorizovaných lektorov Nenásilnej Komunikácie. V roku 2015 absolvoval s Mindfulness Association vo Veľkej Británii tréningový kurz praxe mindfulness. Martinovou vášňou je prepájenie vzťahu medzi mindfulness a komunikáciou založenou na úprimnom sebavyjadrení, empatii k sebe a ostatným s cieľom vytvárania medziľudských interakcií, ktoré zohľadňujú naplnenie potrieb všetkých. V praxi sa zameriava na mediáciu konfliktov, facilitáciu a participatívne formy riadenia organizácií. Holistický prístup k životu rozvíja štúdiom budhistickej psychológie cez Medzinárodný Tarab Inštitút a ako študent Medzinárodného Inštitútu Tradičnej Tibetskej Medicíny ďalej prehlbuje praktické znalosti s liečením na úrovni tela a mysle. Je certifikovaným inštruktorom jogy smiechu.

pali remiáš

maya novakova

PALI REMIAŠ

s láskou ku japonskej a zenovej poézii a naplno očarený vipassanou
palo sa jóge začal venovať v roku 2012 konkrétne hatha jóge a power jóge, neskôr v 2014 natrafil na yin yogu, ktorej prepadol a pravidelne (1x týždenne) navštevuje hodiny yin yogy. prešiel aj interným vzdelávaním yin od certifikovanej lektorky yin mayi novákovej.
palo začal okolo roku 2000 zenovými meditáciami a záujem o východné filozofie a kultúru ho priviedol k japonskému šermu iai do (cesta tasenia meča) ako sám hovorí “venoval som sa mu 6 rokov, ale pre časopriestorové okolnosti dosiahol nula danov :D ” Okrem ostrenia shinkenu (japonského meča) začal pravidelne ostriť myseľ a dotiahol to nielen na niekoľkodňové meditačné ústranie ale prax mindfulness zavádza do každodenného života.
vo voľnom čase si rád šomre do mikrofónu ako “lyrik” a potlesk mu nič nerobí :D